“Poznać przeszłość” to seria ciekawych publikacji do historii

Historia jest fascynująca, a poznawanie dawnych i współczesnych wydarzeń czy postaci potrafi wzbudzić wielkie zainteresowanie. Ciekawość dodatkowo wzrasta, kiedy ma się okazję korzystać z atrakcyjnie przygotowanych podręczników. Pod tym względem na uwagę zasługuje seria dla szkół ponadgimnazjalnych “Poznać przeszłość“.

Wzorcowo przygotowane publikacje edukacyjne do historii

Wspaniałą cechą tego przedmiotu jest to, że podczas nauki odbywa się podróż przez wieki. Stare dzieje i te bardziej współczesne dają wgląd w to, jak świat wyglądał kiedyś, a jaki jest obecnie. Pobudza to też wyobraźnię i odsłania drogę, jaką ludzkość przeszła przez wiele stuleci. Właśnie takie odczucia się pojawiają podczas korzystania z podręczników i kart pracy z serii “Poznać przeszłość na prezent“. Przynajmniej sam takie mam, a to z tego względu, że lubię historię. Sprawia to, że dzięki temu uczę się jej z przyjemnością.

Aktualnie jestem na etapie korzystania z trzeciej części i to daje mi dobre rozeznanie na temat całego cyklu. Wszystkie publikacje oprócz interesujących treści pomagają rozwijać przydatne umiejętności. Szczególnie dotyczy to prac nad mapami, danymi statystycznymi czy tekstami źródłowymi. Mogę przez to poczuć się jak badacz historii, co jest ciekawym doświadczeniem. Doceniam też zawarte w książkach osie czasu. Znacznie ułatwiają mi zapamiętanie najważniejszych dat i wydarzeń. Dochodzą do tego jeszcze podsumowania, które pozwalają zebrać wiedzę w całość i utrwalić ją, a to przekłada się na lepsze rezultaty.

“Poznać przeszłość” – warto wybrać się w tę historyczną podróż

Można z tych podręczników naprawdę wiele się dowiedzieć. Karty pracy są za to doskonałym dodatkiem, ponieważ z ich pomocą przyswojenie informacji jest efektywniejsze. Należą się za to uznania dla osób, które przygotowały te publikacje. Są to m.in.: Adam Szweda, Krzysztof Jurek, Aneta Niewęgłowska, Anna Łaszkiewicz oraz inne. Merytoryczna oraz wzbudzająca zainteresowanie zawartość to najważniejsze walory tej serii, chociaż ma ich ona znaczniej więcej. Warto się o tym przekonać regularnie zaglądając do tych książek.

Poznać przeszłość, seria poznać przeszłość, podręczniki do historii, książki do historii, historia